Klub iz Luksemburga na pragu Lige Evrope

439

Fudbaleri Dudenlanža na koraku su do istorijskog plasmana u grupnu fazu Lige Evrope. Za takav podvig potrebno im je da odbrane 2:0 iz prve utakmice plejofa protiv Kluža u Rumuniji.

Navikli smo da klubovi iz minijaturnih država (Andora, San Marino, Lihtenštajn, Luksemburg) svoje učešće u Evropi završe najdalje u drugom kolu kvalifikacija oba evropska takmičenja. Ali, od jedne sportske priče o kojoj bi se mogao snimiti film dijeli nas 90 minuta.

Da li zbog potcijenjivanja od strane protivnika ili zbog stvarnog kvaliteta koji posjeduju, fudbaleri šampiona Luksemburga dogurali su do posljednjeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope i u prvoj utakmici izborili više nego povoljan rezultat pred revanš.

Golovima Turpela u 67. i Sinanija u 80. minuti fudbaleri Dudenlanža postavili su fudbalerima Kluža ozbiljan zadatak, ako žele da se dokopaju jeseni u Evropi.

Da ova pobjeda nije slučajna, može se vidjeti i iz prethodnih utakmica Dudenlanža. Oni su u prethodnom kolu izbacili poljsku Legiju i to tako što su pobijedili u gostima sa 2:1, a kući izvukli remi 2:2. Dok su još igrali u kvalifikacijama za Ligu šampiona, mnogo problema su zadali i mađarskom Videotonu, trenera Marka Nikolića. U finišu meča samo sreća je spasila Mađare da ne ispadnu.

Podsjećanja radi, ova ekipa je prije nekoliko godina izbacila i Zvezdinog rivala u borbi za Ligu šampiona, ekipu Salcburga.

Narednog četvrtka ćemo saznati da li se bajka fudbalera Dudenlanža nastavlja.