Juventus do pobjede u nadoknadi

647

Nova sezona, stari Juventus. Fudbaleri “Stare dame” pobjedili su Kijevo u prvom kolu Serie A sa 3:2. Na utakmici su viđena dva preokreta, a gol odluke postignut je u trećoj minuti sudijske nadoknade.

Počela je nova trka za šampiona Serie A, a višegodišnji šampion iz Torina, na samo sebi svojstven način je  započeo odbranu iste. Najveće pojačanje Juventusa u ljetnom prelaznom roku Kristijano Ronlado odigrao je cijeli meč, ali se u svom prvom nastupu u takmičarskom meču za novi klub nije uspio upisati u strijelce.

Poveo je Juve već u četvrtoj minuti golom Samija Kedire. Izgledalo je da će to biti rutinska pobjeda favorita, ali napadač domaćina Stepinski šest minuta prije odlaska na odmor poravnava rezultat na 1:1.

U drugom poluvremenu Kijevo pravi potpuni preokret. Asistent kod prvog gola, Gaćerini u 56. minuti koristi penal i dovodi domaćina u vođstvo. Poslije primljenog gola, šampion Italije kreće u potpunu ofanzivu. Do izjednačenja dolaze u 77. minuti. Gol je prvobitno upisan povratniku u klubu Bonućiju, ali je to zapravo bio autogol Banija.

Slavili su u 88. minuti igrači Juventusa novi gol, ali je on poništen poslije VAR pregleda, gdje je potvrđeno da je neko od igrača igrao rukom. Pet minuta kasnije, Kijevu nije mogao pomoći ni VAR. Duboko u nadkonadi, Bernardeši na asistenciju Sandra postiže gol vrijedan prva tri boda u novoj sezoni Serie A za Juventus.

U drugoj utakmici dana, od 20.30 časova sastaju su Lacio i Napoli.