Čelzi bolji od Arsenala

475

U derbiju drugog kola Premiešipa Čelzi je u odličnoj utakmici bio bolji od gradskog rivala Arsenala sa 3:2. “Topnici” tako poslije dva kola nemaju ni bod.

Otišao je Arsen Venger, došao Unaj Emeri, ali znakova da će se Arsenal vratiti u sami vrh evropskog fudbala još nema. Poslije poraza na startu prvenstva od Sitija, ekipa iz sjevernog Londona izgubila je i od Čelzija.

Do 20. minute bilo je već 2:0 za ekipu sa Stemford Bridža. Strijelci su bili Pedro u devetoj i Morata u 20. minuti. Arsenal se budi pred kraj poluvremena i za svega četiri minute izjednačava rezultat. Prvo je Miktarijan u 37. smanjio prednost domaćina, da bi “topnici” preko Ivobija u nastavak meča ušli potpuno poravnati sa ekipom Maurizija Sarija.

Pobjedonosni gol za Čelzi postigao je Markos Alonso devet minuta prije kraja regularnih devedeset. Tako Čelzi poslije dva kola ima šest bodova, dok je Arsenal prikucan za dno tabele bez bodova.

Ranije u toku dana Totenhem je savladao Fulam sa 3:1, a strijelac jedinog pogotka za ekipu Slaviše Jokanovića bio je Aleksandar Mitrović.