Pobjede Zvezde i Partizana u Superligi

412

Fubaleri Crvene Zvezde i Partizana ostvarili su pobjede u drugom kolu Superlige Srbije. Aktuelni šampion Srbije bio je bolji od Radničkog iz Niša na domaćem terenu sa 2:0, dok su crno-bijeli pobjedili Dinamo u Vranju sa 1:0.

Zvezda je do pobjede došla golovima Milana Rodića u devetoj minuti i Bena u drugoj minuti sudijski nadoknade u drugom poluvremenu. Crveni-bijeli su se ovom pobjedom osamostalili na prvom mjestu lige, jer poslije drugog kola samo oni imaju 100% učinak.

Partizan se opet mučio, ali ovaj put došao do pobjede. Poslije poraza na startu prvenstva od Radnika iz Surdulice, ekipa Miroslava Đukića je bila pod imperativom pobjede. Ima li su crno-bijeli posjed lopte na svojoj strani, mnogo više šuteva na gol, ali realizacija je opet bila slaba. Za lakši san Đukića, koji se nalazi na udaru navijača pobrinuo se Ožegović golom u 82. minuti. Treba reći da su igrači Dinama poslednjih pola sata igrali sa igračem manje, zbog isključenja Đurića.

Prethodno u toku dana, Bačka je na domaćem terenu pobjedila Spartak i to poslije preokreta 2:1. Obje ekipe su promašile po penal.

Ekipe Partizana i Zvezde u toku sedmice očekuje odlazak u Litvaniju, na revanš mečeve Lige Evrope odnosno Lige šampiona.