EP: Hrvati preko Italijana do bronze

501

Hrvatski vaterpolisti savladali su Italiju rezultatom 10:8 u meču za treće mjesto na Evropskom prvenstvu u Barseloni.

Prelomna je bila prva četvrtina koju su Hrvati riješili u svoju korist ubjedljivo sa 4:0 i povratka za Italijane više nije bilo, iako su nekoliko puta uspjeli da smanje zaostatak na -2, više od toga nisu mogli.

Za razliku od polufinalnog dvoboja sa Srbima, Hrvatska je protiv Italije izvrsno ušla u utakmicu, a pokazala je igru dostojnu svjetskih prvaka – učinkovito i maštovito u napadu, te čvrsto i koncentrisano u odbrani. “Barakude” su čak četiri puta gubili dvoboj za bronzu na Evropskom prvenstvu, ali u Barseloni je i toj negativnoj seriji došao kraj.

Hrvatska je prvu četvrtinu je dobila s 4:0. U drugoj četvrtini nisu uspjeli sačuvati tu veliku prednost, Italijani su zabili čak pet golova i na poluvrijeme se otišlo sa samo dva gola prednosti (7:5), iako italijanski vratari nisu imali nijednu jedinu obranu.

Treća četvrtina je započela važnim golom Fatovića za 8:5, a potom je Andro Bušlje zabio za 9:5, opet velika četiri gola prednosti. U zadnju četvrtinu se ušlo s 9:6, a Lončar četiri i po minuta prije kraja postiže gol za 10:6, prednost koju Italijani više nisu mogli stići.

Hrvatskoj je to prva evropska medalja nakon čak osam godina i četvrta ukupno.

Šampionat u Španiji su završili samo sa jednim porazom, i to onim u polufinalu od Srbije (7:9).

Finalni meč između Srbije domaćina Španije igra se večeras od 22.15 časova.