Zvezda od 0:3 do pobjede, titule i Lige šampiona (VIDEO)

838

Fudbaleri Crvene zvezde osvojili su šampionski pehar u omladinskoj konkurenciji, pošto su ostvarili nestvaran preokret u vječitom derbiju (4:3).

Bila je to utakmica posljednje, 30. runde u Zemunelu, gdje je “najljući” protivnik do odmora stekao tri gola prednosati. Svi su tada pomislili da će Zvezdi izmaći kruna, te da će ona opet pripasti Brodarcu. No, sa tim se nisu složili učenici Milana Lešnjaka.

Zadovoljan visokim vođstvom, domaćin je u nastavku “povukao ručnu”, a gost krenuo na sve ili ništa. I već do 54. minuta, golovima Milana Savića i Stefana Santrača, Zvezda je smanjila na 2:3. Savić je “poentirao” i u 76. minutu, najavivši tako dramu.

Kulminacija se dogodila u 86. minutu, nakon što je Partizan propustio priliku da stavi tačku na i. Luka Ilić je “izbacio” Željka Gavrića, ovaj krenuo ka golu i šutirao. Lopta je pogodila jednu, pa drugu stativu, odbila se u polje, a na pravom mjestu je bio junak Savić i svojim trećim pogotkom donio klubu sa Marakane ogromno slavlje, te plasman u Ligu šampiona.

Duel na Teleoptiku imao je ne baš prijatnu uvertiru. Najvatreniji navijači dva kluba su izazvali opštu tuču u kojoj su dvije osobe teže povrijeđene.