Svjetski šampioni idu kući, Švedska i Meksiko u osmini finala

560

Fudbaleri Južne Koreje napravili su senzaciju i pobijedili 2:0 aktuelnog šampiona svijeta Njemačku, te je izbacili sa Mundijala u Rusiji.

Doživjeli smo prvu senzaciju na ovom prvenstvu jer su Korejci nevjerovatnom partijom pobijedili Nijemce i poslali ih kući.

Nijemci su cio meč izgledali bezidejno, blijedo, i kao da nisu pokazivali želju da dođu do gola i zato su i kažnjeni – i to sa dva gola, oba u nadoknadi meča.

Prvo je gol postigao Kim u 93. minutu, da bi sudbinu “Pancera” zapečatio Son golom u 96. minutu, kada je zbog greške kažnjen Manuel Nojer.

Njemačka je tako posljednja u grupi F, iza čak i Korejaca, a prvo mjesto zauzela je Švedska, dok su Meksikanci drugi.

Reprezentativci Švedske plasirali su se u osminu finala Mundijala u Rusiji, pošto su sa 3:0 pobijedili Meksiko u posljednjem kolu grupe F.

Pored “Vikinga” dalje su prošli i “Sombrerosi”, pošto je Njemačka, aktuelni šampioni, u Kazanju doživjela neuspjeh.

Golove za Švedsku postigli su Augustinson (50), Grankvist (62p) i Alvares (autogol 74).

Odličan fudbal gledali smo u Jekaterinburgu i možda malo nepravdeno rezultat je ovako previsok. Meksiko imao je svoje prilike, ali nisu uspjeli prvi da postignu pogodak.

Kada je to uspjela Švedska u 50. minutu, sve je krenulo na njihovu vodenicu i na kraju su slavili sa ubjedljivih 3:0.