Nole posrnuo na zadnjoj prepreci

851

Srpski teniser Novak Đoković nije uspio da osvoji prvu titulu u 2018. godini, pošto je poražen na zadnjoj prepreci turnira u Kvinsu.

Hrvat Marin Čilić je poslije tročasovnog maratona bio bolji, slavivši nakon preokreta rezultatom 5:7,7:6 (4), 6:3.

Novi prvak je tako došao do svoje 18. titule u karijeri, a druge u Londonu na kompleksu Kvinsa, prve poslije 2012. godine. Noletu su, s druge strane, glave došle neiskorišćene prilike u drugom setu, jedna meč lopta propuštena na 5:4, ali i prednost od 4:1 u taj-brejku i gubitak šest poena zaredom.

Marin je bolje počeo duel, pritiskao servis Novaka od samog početka i samim tim prvi stigao do brejk lopti. Ukupno šest nije iskoristio, da bi u 12. gemu prvog seta Srbin došao do nekoliko brejk-set lopti, od kojih je jednu iskoristio i tako riješio taj dio igre u svoju korist.

Druga dionica počela je slično kao i kraj prve. Đoković ovoga puta nije uspio da iskoristi mentalnu prednost iz prvog dijela igre i propustio je neke brejk prilike, nakon čega je Čilić stabilizovao igru i došao do egala.

Nole je imao priliku u desetom gemu da završi meč, ali je Marin sjajnim servisom spasao meč loptu i ipak nekako došao do gema, pa su serviseri bili sigurni sve do taj-brejka.

U 13. igri srpski teniser je mnogo bolje počeo, dobro i servirao i došao do početnih 4:1. Ipak, Čilić je opet uhvatio priključak, a Novakovom petom duplom greškom došao do poravnanja rezultata i 4:4. Srbin je nastavio sa greškama, izgubio još tri poena i duel je otišao u odlučujući set.

Marin je evidentno bio bolji igrač u trećem dijelu igre, a do pobjede je stigao kada je iskoristio drugu brejk loptu u osmom gemu. Potom je izuzetno mirno odservirao za krunu.

Đoković ove ATP Tur nedelje nije branio nijedan bod, tako da ga očekuje skok na listi, a očekuje se da od ponedeljka bude 17. teniser svijeta.