Zna se “kralj”: Real u finalu LŠ

452

Fudbaleri Reala braniće pehar namijenjen prvaku Evrope. “Kraljevi” su u polufinalu Lige šampione elimninisali Bajern (2:1, 2:2), i sada čekaju boljeg iz okršaja Liverpul – Roma.

Madriđani u nešto više od 190 minuta igre nisu nadigrali Bavarce. Međutim, u dvoboju giganata pokazali su zašto su u posljednje dvije sezone nedodirljivi na najvećoj sceni, te zašto u svojim vitrinama imaju 12 “ušatih” pehara.

Real ustao iz nokdauna

Kristijano Ronaldo i društvo znali su da iskoriste svoje šanse. U Minhenu su slavili sa 2:1, iako je Bajern bio bolji tim. Već tada udarili su temelje plasmana u završnicu. A večeras su posao završili na sličan način.

Bavarci ih nisu šokirali ni ranim pogotkom Džošue Kimiha, koji je već u trećem minutu zatresao mrežu Kejlora Navasa. Neki timovi bi tada psihički pali. Ali, Real nije jedan od njih. “Kralj” je brzo ustao iz nokdauna, pošto je Karim Benzema “pobjegao” čuvarima i asistenciju Marsela pretvorio u izjednačenje.

Kada je, u uvodnim sekundama drugog dijela, isti igrač iskoristio nesporazum Tijaga Alkantare i Svena Ulrajha, te pogodio za 2:1, mnogi su pomislili da je predstava na “Santijago Bernabeuu” okončana. No, nije bila. Kraj je mogao “odsvirati” Ronaldo, koji je nekoliko minuta kasnije promašio “mrtvu” šansu.

Taj promašaj na drugoj strani terena je “naplatio” Hames Rodrigez. Fudbaler Reala na pozajmici u Bajernu najbolje se snašao u kaznenom prostoru Madriđana, pogodio metu, a zatim odbio da proslavi gol protiv “svojih”.

Do kraja utakmice njemački prvak je pritiskao, stvarao šanse, Navas je vadio “kestenje izu vatre” i Real se odbranio.

Roma ili Liverpul?

S kime će “kraljevi” ukrstiti koplja u finalu, saznaćemo sutra, otprilike u ovo vrijeme, kada svoju drugu bitku okončaju Roma i Liverpul. Engleski velikan ima finu prednost, 5:2. Međutim, treba imati u vidu da je “vučica” u revanšu četvrtfinala kod kuće nadoknadila tri gola “minusa” protiv moćne Barse.