Zrinjski slavio nad Igokeom

526

HKK Zrinjski je večeras na svom parketu dočekao KK Igokeu, u okviru posljednjeg kola Lige 6 za prvaka BiH.

Ulog iz ove utakmice bio je veliki jer pobjednik kreće u doigravanje za prvaka sa prvog mjesta, koje znači prednost domaćeg terena u razigravanju. Dvorana na Bijelom Brijegu bila je krcata kao rijetko kada i preko 1 000 ljudi se naguralo na tribine.

Prva četvrtina završila je rezultatom 18:25. Na odmor se otišlo sa tijesnih pola koša prednosti gostiju 41:42.

U drugom dijelu gledali smo odličnu utakmicu. Treća četvrtina završva rezultatom 66:59, a krajnji rezultat utakmice je 78:75 za Zrinjski.

Kod Zrinjskog najefikasniji su bili Muri Ture Ahmed i Sven Smajlagić sa po 18 koševa, dok je kod gostiju najefikasniji bio Marko Ljubičić sa 17 koševa.

Ovom pobjedom Zrinjski kreće u doigravanje za prvaka BiH sa prvog mjesta, a protivnik “Plemićima” u polufinalu je ekipa KK Spars.