LŠ: Tužan kraj za Juve i Bufona

655

Fudbaleri Juventusa bili su na pragu čuda, vodili su 3:0 protiv Reala u Madridu, a onda su primili gol u sudijskoj nadoknadi iz penala i snovi o polufinalu Lige šampiona raspršeni su u djeliću sekunde.

Tužan je to kraj torinske “stare dame” i njenog legendarnog golmana Đanluiđija Bufona, koji je vjerovatno posljednju utakmicu u društvu najboljih završio crvenim kartonom.

Popularni Điđi burno je protestovao kada je sudija Majkl Oliver pokazao na bijelu tačku, okarakterisavši duel Medhija Benatije i Lukasa Vaskeza kao prekršaj za najstrožiju kaznu.

O penalu će se još dugo pričati

O tom jedanaestercu će se još dugo pričati, ali je činjenica da je kontakt postojao i da je marokanski internacionalac s leđa oborio španskog reprezentativca koji je u tom trenutku bio u 100-odstotnoj šansi za postizanje gola.

Odgovornost je preuzeo, a ko drugi, do Kristijano Ronaldo. Najbolji fudbaler planete je zakucao loptu u rašlje i tako “kraljeve” poslao u osmo uzastopno polufinale elite.

A Madriđani su do tog trenutka opasno živjeli. Trijumf 3:0 u Torinu kao da je uspavao aktuelne prvake Evrope, pa im je tako večeras sjajni Mario Mandžukić golom u drugom minutu poslao poruku upozorenja. Odgovorila je četa Zinedina Zidana. Prijetio je Garet Bejl, Isko, Ronaldo, ali lopta nije htjela u gol.

Mandžukić je na gotovo identičan način u 37. minutu povisio na 2:0 i tako upalio alarm na “Santijago Bernabeuu”. Real nije pao nakon primljenog gola. Ubrzo je Rafael Varan uzdrmao prečku, a zatim je Ronaldo zaprijetio na startu drugog dijela.

I, kada se to najmanje očekivalo, “stara dama” je povisila na 3:0. Kejlor Navas je napravio neshvatljivu grešku, lopta mu je ispala iz ruku poslije jednog centaršuta, a takav poklon u pogodak je pretvorio Blaz Matuidi.

“Kraljevima” je u tim trenucima bila “voda u ušima”. Mnogi su očekivali da će Juve jurnuti po četvrti gol kojim bi vjerovatno osigurao čudesni prolaz među četiri. No, to se nije dogodilo.

Strateg Torineza Masimilijano Alegri je naredio povlačenje i čekanje prilike da se iz kontre ugrozi večeras nesigurni Navas. Tu priliku gosti nisu dočekali. Obruč oko Bufona se stezao, sve do 93. minuta i opisanog duela Benatije i Vaskeza.

Sevilja se časno oprostila

U drugom meču večeri uzbuđenja su izostala. Bajern je branio i odbranio 2:1 iz prvog okršaja sa Seviljom, koja se na častan način oprostila od Lige šampiona (0.0). Imaće za čim Andalužani da žale jer ih favorizovani Bavarci u 180 minuta igre nisu nadigrali. Pa ipak, iskustvo igranja važnih mečeva na najvećoj sceni je, čini se, ovog puta bilo presudno.

Sinoć su prolaz u polufinale LŠ osigurali Roma i Liverpul, pobjedama nad Barselonom, odnosno Mančester sitijem.