LŠ: Torino se poklonio Ronaldu

683

Najbolji fudbaler planete Kristijano Ronaldo očitao je lekciju Juventusu (3:0) i tako svoj Real doveo pred vrata polufinala Lige šampiona.
Partija prve zvijezde “kraljeva” ući će u anale fudbalske igre ne samo zbog dva gola i asistencije, nego i zbog načina na koji su postignuti i oborenim rekordima. Prvi pogodak dao je već u trećem minutu. Ispratio je Portugalac dobru akciju Iska po lijevoj strani, pravovremeno reagovao i poslao loptu iza leđa nemoćnog Đanluiđija Bufona.

Majstorija kakva se rijetko viđa

Bio je to 13. Kristijanov gol sezone u eliti, a 118. ukupno. Time je nastavio nevjerovatnu seriju od deset uzastopnih utakmica u društvu najboljih u kojima je tresao mrežu. To je novi rekord LŠ, a stari je držao Rud van Nistelroj.

Rano vođstvo Madriđana umnogome je odredilo dalji tok meča. Dvanaestostruki prvak Evrope rutinski je čuvao stečeno vođstvo, iako je “stara dama” na momente opasno prijetila, prije svih, preko Paula Dibale.

Pri rezultatu 0:1 se otišlo na odmor, da bi Juve u nastavku pojačao tempo. Torinezi su jurnuli po izjednačenje, a kada je kapiten i stub odbrane gostiju Serhio Ramos zaradio žuti karton koji ga je eliminsao iz revanša, mnogi su pomislili da ima nade za “damu”.

A onda se dogodilo nešto što se rijetko viđa. Real je u 64. minutu odigrao opasnu akciju koju je nakratko zaustavio Bufon. Lopta je došla na desnu stranu do Danija Karvahala, koji ju je “zavrnuo” u srce šesnaesterca. Ronaldo je pobjegao svojim čuvarima, vinuo se u vis i spektakularnim makazicama pogodio za 2:0.

Điđi je ostao ukopan, a 40 849 navijača Juventusa, koji su do tog trenutka zviždali svaki put kada bi Kristijano primio loptu, su aplaudirali velikom asu i njegovoj nesvakidšnjoj majstoriji.

Ako Juve ni tada nije kapitulirao, jeste 120 sekundi kasnije. Dibala je neoprezno startovao na Karvahala, a sudija Cunejt Čakir mu je pokazao put u svlačionicu. Dobio je žuti karton, a kako je prethodno već zaradio javnu opomenu zbog simuliranja, morao je da napusti teren.

Šest minuta kasnije Marselo je stavio tačku na dopadljivu predstavu u kojoj je Real pokazao zašto je jedini tim koji je uspio da odbrani “ušati” pehar namijenjen kontinentalnom prvaku. Asistent je bio, a ko drugi, do Ronaldo. Do kraja su gosti mogli da nanesu pravu katastrofu domaćinu, no, nedostajalo im je koncentracije u finišu.

Preokret Bajerna u Andaluziji

U drugom susretu večerašnjeg programa Bajern je kao gost, nakon preokreta, porazio Sevilju 2:1. Andalužani su bolju igru na startu krunisali golom pogotkom Pabla Sarabije. Ipak, Bavarci su do poluvremena izjednačili autogolom Hezusa Navasa. U nastavku je favorit još jednom “poentirao” preko Tijaga Alkantare, te tako nagovjestio epilog dvomeča.

Bitke u eliti nastavljaju se sutra, utakmicama Mančester siti – Liverpul i Barselona – Roma.