LŠ: Real dobio prvu rundu

471

Fudbaleri Reala kao gosti su porazili Bajern rezultatom 2:1, te tako napravili veliki korak ka trećem uzastopnom finalu Lige šampiona.

“Kraljevi” su i prošle sezone protiv istog rivala u Minhenu slavili identičnim rezultatom, ali su konačnu pobjedu u četvrtfinalu morali da izbore kroz produžetke. Jer, Bavarci su u revanšu uzvratili istom mjerom, na šta su “kraljevi” odgovorili sa tri gola u dodatnih 30 minuta, od kojih su dva postignuta iz ofsajda.

Bajern bio na dobrom putu, ali…

Upravo su ti detalji, uz diskutabilno isključenje Artura Vidala, bili dodatni motiv za četu Jupa Hajnkesa. Njemački sastav u prvih 90 minuta dvomeča je ušao odlučan u namjeri da se osveti prvaku. I bio je na dobrom putu, nakon što je terensku inicijativu gostiju prekinula akcija Tomasa Milera i Džošue Kimiha, koju je ovaj drugi pretvorio u početno vođstvo.

Bajern je dominirao u tim trenucima, ređao šanse, međutm, nije uspio da duplira vođstvo. Frank Riberi, Mats Humels i već pomenuti Miler su propustili izgledne prilike za 2:0. Kazna za to je stigla kada su se domaći najmanje nadali, u 44. minutu.

Nije to bila akcija Reala koja je obećavala. Nakon duge lopte na desnu stranu i povratnog pasa Danija Karvahala, Marselo je pokazao zašto je veliki igrač. Iako defanzivac, brazilski as je odličnim poluvelojem smjestio loptu u nebranjeni, donji desni ugao gola Svena Ulrajha.

Primljeni pogodak, međutim, nije pokolobao Bavarce. Bajern je u nastavku opet bio bolji tim, “pritiskao” je rivala, ali je naivno primio drugi gol. Imali su domaćini korner i, umjesto da zaprijete, Rafinja je napravio ogromnu grešku na polovini protivnika. Lukas Vaskez je “povukao” kontru, pravovremeno uposlio Marka Asensija, a mlada zvijezda “kraljeva” rutinskom egzekucijom pogodila za 1:2 i veliki trijumf u prvoj rundi dvomeča koji su mnogi okaraklterisali kao finale prije finala.

Real zakoračio u finale

Iako je novi-stari njemački šampion do kraja imao inicijativu, nije uspio ozbiljnije da zaprijeti večeras odličnom Kejloru Navasu. Real je ovom pobjedom zakoračio u finale, no, sigurno je da gigant iz Minhena nije rekao posljednju riječ.

Podsjetimo, u prvom polufinalu igranom sinoć, Liverpul je sa 5:2 porazio Romu na “Enfildu”.