LŠ: Liverpul se poigrao sa Sitijem

505

Igra mačke i miša. Tako bi se najbolje mogao opisati prvi meč četvrtfinala Lige šampiona u kojem se Liverpul poigrao sa Mančester sitijem (3:0).

“Građani”, nadominantniji tim planete ove sezone, proveli su se kao bosi po trnju na kultnom “Enfildu” i trebaće im pravo malo čudo pa da na “Itihadu” nadoknade “minus tri”.

Redsi su, s druge strane, odigrali još jednu briljantnu partiju. Naplatili su je ubjedljivim trijumfom koji će im, bez sumnje, dodatno podići samopouzdanje pred revanš.

Salah pogađao i asistirao

U kojem smjeru će se kretati bitka za Ostrvo dalo se naslutiti u 12. minutu. Odbrana gostiju je imala priliku da raščisti opasnu situaciju pred svojim golom. Oklijevala i to je skupo platila. Lopta je došla do Roberta Firmina, ovaj dodao do Mohameda Salaha, a najbolji igrač Liverpula takve šanse ne propušta – 1:0.

Erupcija oduševljenja na stadionu nije se još ni stišala, a na semaforu je već pisalo 2:0 (‘21). Džejms Milner je na sredini terena osvojio jednu “ničiju loptu” i kratko dodao do Aleksa Okslejd-Čembrlena. Popularni Oks je dobio previše prostora, namjestio se na šut i “raspalio” sa 25 metara. Udarac je bio i jak i precizan, pa je Ederson po drugi put kapitulirao.

Siti je u tim trenucima bio u nokdaunu, a raspoloženi domaćin, koji mu je u januaru nanio jedini ligaški poraz, je “namirisao krv”. Salah je ovog puta bio u ulozi asistenta. “Zavrnuo” je loptu na peterac, gdje je omaleni Sadio Mane nadvisio gorostasne štopere protivnika, te glavom zakucao loptu u mrežu (‘31).

I tu je, praktično, bio kraj. Jer, neprepoznatljivi “građani” za gotovo 97 minuta igre nisu uspjeli da šutnu u okvir gola. Četa Pepa Gvardiole je imala posjed lopte, ali ne i ideju. Nije stvorila nijednu šansu, podbacila je u svim linijama tima i za to je surovo kažnjena.

“Vučica” častila Barselonu

U drugoj utakmici večerašnjeg programa Barselone je, prema očekivanju, porazila Romu (4:1) i jednom nogom zakoračila u polufinale. Istina, “vučica” je dugo odolijevala naletima favorita, ali je u finišu prvog dijela kapitulirala. Danijele de Rosi je, u težnji da presiječe pas Andresa Inijeste za Lionela Mesi, uklizao te nespretno pospremio loptu u vlastitu mrežu. Igrao se 38. minut.

Gosti nisu imali sreće ni u 55. minutu. U pravom karambolu ispred gola Alisona, lopta je pogodila Konstantinosa Manolasa i ponovo odsjela u mreži. Rimljani su u tim trenucima bili u šoku, što je iskoristio Đerard Pike da samo četiri minuta kasnije pogodi za velikih 3:0. Kakvu takvu nadu Romi dao je Edin Džeko, pogotkom u 80. minutu, da bi tačku na i stavio Luis Suarez (‘87).