Crno-bijeli savladali Vrščane

403

Košarkaši Partizana ubjedljivo su slavili protiv ekipe Vršca i zadržali maksimalan učinak u Košarkaškoj ligi Srbije poslije četiri odigrana kola.

Partizan je u hali “Aleksandar Nikolić” savladao Vrščane rezultatom 108:66, u utakmici koja je riješena već u prvih 20 minuta.

Crno-bijeli su se rezultatski odlijepili serijom u finišu prve dionice, koju su nastavili početkom druge.

Kao po običaju, prednjačio je Najdžel Vilijams Gos, ali je u tim trenucima imao odličnu podršku Vanje Marinkovića i Mihajla Andrića, pa je Partizan samo povećavao prednost.

Izabranici Nenada Čanka su do poluvremena imali skoro 30 razlike, u tom dijelu igre su ubacili čak 61 poena i nastavak je bio samo formalnost, pa je domaćin lako priveo ovaj susret kraju.

Ponovo je najbolji bio Vilijams Gos sa 20 poena i šest asistencija, a 15 poena je postigao u prvom poluvremenu. Sjajnu partiju pružio je Amida Brajma koji je upisao dabl-dabl (15 poena i 10 skokova), 14 je dodao Marinković, četiri više od Gagića.

S druge strane, Đerić je bio najefikasniji sa 14, dok su po 12 dodali Veljković i Momirov.

Partizan poslije ovog kola ima učinak od sve četiri pobjede, dok Vrščani imaju skor dva-dva.

U sljedećem kolu crno-bijeli dočekuju Metalac, a Vrščani će ugostiti FMP.