Infarkt završnica u Splitu: Golman pogodio za pobjedu u 96. minutu

846

Fudbaleri Hajduka porazili su Istru u 25. kolu Hrvatske prve lige na spektakularan način, pogotkom golmana Karla Letice u 96. minutu (3:2).

Bila je to rijetko viđena, infarkt završnica u Splitu. Letica je u posljednjem napadu krenuo prema golu gostiju, sjajno se kretao, u pravo vrijeme krenuo na centaršut i lijepim udarcim glavom savladao kolegu za veliko slavlje domaćih.

Prethodno je Istra uspjela da preokrene situaciju poslije vodećeg gola Hajduka i već na startu drugog poluvremena povela sa 2:1. Ipak, Said Ahmed Said je pogotkom u 71. minutu uveo susret u neizvjestan finiš. A u njemu je već pomenuti Letica postao junak. Mladi čuvar mreže ovaj dan još dugo će pamtiti. Jer, pored pobjedonosnog pogotka na “Poljudu”, vrijedi spomenuti i da je “osvanuo” na naslovnim stranama španskih medija kao buduće pojačanje Real Madrida.

Hajduk je na ovaj način iskoristio još jedan neočekivan kiks lidera Dinama, koji je na domaćem terenu deklasiran od filijale Lokomotive sa 1:4, te mu prišao na šest bodova “minusa”.