Sjajan debi Olge za reprezentaciju

537

Srpska teniserka Olga Danilović na fantastičan način je debitovala za Fed kup reprezentaciju, pobjedom na startu prvog kola prve grupe Evro-afričke zone u Talinu.

Danilovićeva je na startu takmičenja savladala Isabelu Šinikovu iz Bugarske, rezultatom 6:3, 6:7 (3), 7:6 (6). Olga, koja je do prije nekoliko mjeseci bila još juniorka, spasla je meč loptu u taj brejku odlučujućeg seta i potom vezala tri poena za jednu od najvećih pobjeda u karijeri. Ona je na taj način donijela prvi bod Srbiji protiv Bugarske, a duel će biti nastavljen tokom dana.

Danilovićeva je u prvom setu napravila dva brejka i pretrpila jedan, pa je poslije pola sata došla do prednosti. Ipak, posustala je u finišu drugog, iako je imala prednost, i Šinikova je izborila odlučujući set.

Teniserke su se smjenjivale u vođstvu, ponovo je 13. gem odlučivao pobjednicu i poslije 4:1 za Srpkinju se činilo da je posao gotov. Tako nije mislila njena protivnica koja je preokrenula, imala šansu da trijumfuje, poslije čega je Srpkinja došla do pobjede.

Drugi meč igraju Dejana Radanović i Viktorija Tomova. Srbija je na dobrom putu da ostvari prvi trijumf u Talinu, a da bi se plasirala u plej-of za popunu Svjetske B grupe, potrebna je pobjeda i nad Gruzijom za dva dana.