LŠ: Šahtjor “okrenuo” Romu, “nula” u Andaluziji

528

Fudbaleri Šahtjora savladali su Romu nakon preokreta (2:1), u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona.

Mreže su mirovale u Andaluziji, gdje je Mančester junajted odigrao “murinjovski” protiv Sevilje, čiji igrači će još dugo proklinjati golmana “đavola” Davida de Heu.

Utakmica u Harkovu ponudila je više uzvbuđenja u odnosu na bitku posljednjih osvajača Lige Evrope, koji su nam ostali dužni na “Sančez Pizhuanu”. To se, prije svega, odnosi na engleskog velikana.

Majstorija Freda

“Vučica” je bolje otvorila meč, bila tim koji je diktirao tempo u prvom poluvremenu, a sve to je “naplatila” u 41. minutu. Edin Džeko je uočio Čengiza Undera u kaznenom prostoru domaćina. A mladi Turčin pravovremenu asistenciju je pretvorio u gol, za veliku radost “vučice”.

Pa ipak, u nastavku je uslijedio preokret. Šahtjor je dodao gas i polako stezao obruč oko gola Alisona. Igrao se 52. minut kada je Fakundo Fereira sve odlično odradio i rutinskim udarcem poravnao rezultat.

Ukrajinski predstavnik se, međutim, na tome nije zaustavio. Prijetili su prvo Marlos, potom i Taison, da bi inicijativu krunisao Fred, briljantnim udarcem iz slobodnjaka (2:1). Igrao se 71. minut.

Domaćin kao da se zadovoljio preokretom pa je do kraja duela “povukao ručnu”. Ni Rimljani, s druge strane, nisu željeli previše da rizikuju, tako da do kraja duela nije bilo pogodaka.

U drugom večerašnjem boju Sevilja je bila odlučna da pred svojim navijačima ostvari kakvu-takvu prednost pred revanš na “Teatru snova”. Ali, menadžer gostiju Žoze Murinjo je bio jednako odlučan da se kući ne vrati sa “minusom” u koferima. “Posebni” je u svom stilu postavio defanzivni blok i pustio rivala da drži loptu u svoijim nogama.

Nesavladivi De Hea

Mučila se četa Vinćenca Montele da ozbiljnije ugrozi “crvene”. A kada bi u tome i uspjela, posljednja prepreke u vidu već pomenutog De Hea bila je nesavladiva. Po mnogima najbolji golman planete večeras je skupio osam odbrana, od kojih tri spadaju u kategoriju bravura, te bio najzaslužniji što Nemanja Matić i društvo u revanš ulaze sa pozitivnim rezultatom.

Sev

Tako je Sevilja prekinula tradiciju po kojoj je od septembra 2005. u svakoj evropskoj utakmici pred svojom publikom postizala barem po gol.