Konačno, vrhunski “Ol-star” meč

438

I najstariji – on je najbolji! Lebron Džejms još jednom je potvrdio klasu, uzeo treću MVP nagradu na NBA “Ol-staru”, a njegov tim nadvisio ekipu Stefa Karija i slavio s rezultatom 148:145!

Utakmica u Los Anđelesu prošla je uz uobičajenu dozu samo Americi svojstvenog spektakla, ali ono što je oduševilo strogo košarkaške zaljubljenike jeste činjenica da je promjena formata izbora ekipa urodila plodom. Viđena je mnogo ozbiljnija košarka, jače odbrane (makar u finišu) i kada se meč lomio – čak i nekih taktičkih elemenata.

Lebron je bio dominantan u svom timu i očekivano je odnio nagradu za najkorisnijeg igrača. Ubacio je 29 poena, imao 10 skokova i samo su mu dvije asistencije nedostajale za tripl-dabl.

Kevin Durant brojao je do 19, Pol Džordž do 16. Rasel Vestrbuk nije odstupio od svog uobičajenog ispucavanja, samo što je sinoć bio nešto umjereniji, jer kraj sebe imao autoritativnije saigrače. Zaustavio se na 11 koševa.

Stef Kari trebalo je da bude predvodnik drugog tima, ali nije mu išlo. Kao i Vestbruk, dao je svega 11 pogodaka, uz slab šut iz igre.

Što se tiče samog toka utakmice, u većem dijelu vodio je Karijev tim. Prvu četvrtinu “Karijevci” su dobili sa 11 razlike i održavali tu predost jedno vrijeme, ali do poluvremena su “Lebronovci” poravnali. Džejmsov tim je bio u zaostatku i pred start posljednje dionice (109:112), ali i na minut i po prije kraja (141:144). “Kralj” je tada ubacio trojku za izjednačenje, te pogurao svoj tim ka slavlju.