Fed kup: Dejana donijela pobjedu Srbiji

507

Srpska teniserka Dejana Radanović savladala je Bugarsku Viktoriju Tomovu i tako svojoj reprezentaciji donijela pobjedu u prvom kolu prve grupe Evro-afričke zone u Talinu.

Radanovićeva je slavila rezultatom 6:3, 6:4, posle nešto više od 70 minuta igre. Dejana je furiozno krenula i povela 5:1, rivalka je uspjela da vrati jedan brejk, ali je set brzo otišao u ruke srpske teniserke.

Na startu druge dionice “preživjela” je Dejana pravu seriju brejkova i potom uz sitne probleme privela meč kraju. Ona je osigurala trijumf Srbiji sa 2:0, pošto je prethodno Olga Danilović u svom debiju savladala Isabeli Šinikinu sa 6:3, 6:7 (3), 7:6 (6).

U nastavku dana biće odigran i dubl, koji može da ima rezultatski značaj ako na kraju grupnog takmičenja neki od timova budu imali isti broj pobjeda i poraza, pa će se u tom slučaju gledati bolja set, odnosno gem razlika.

Ekipa Tatjane Ječmenice Jevtić na dobrom je putu da se plasira u plej-of za popunu Svjetske B grupe, ali joj je za to potrebna pobjeda i nad Gruzijom za dva dana. Srbija u Talinu nastupa sa samo tri teniserke, pošto su četiri igračice odbile da nastupe.