Crvena zvezda preko produžetka do polufinala KRK

577

Crvena zvezda teškom mukom izbjegla je senzaciju i poraz od čačanskog Borca u četvrtini finala Kupa Radivoja Koraća u Nišu 85:79!

Član Druge ABA lige imao je priliku da priredi prvorazrednu senzaciju u niškom Čairu, mučio je srpskog i regionalnog šampiona tokom većeg dijela meča, ali je Predrag Prlja promašio oba slobodna bacanja na sedam sekundi do kraja regularnog toka (71:71).

Crveno-beli su to surovo kaznili u dodatnih pet minuta i preko Milka Bjelice, Tejlora Ročestija i Džejmsa Feldina ipak zadržali šansu da odbrane trofej osvojen prošle godine na istom mjestu.

Na otvaranju završnog turnira, prvi je do polufinala stigao FMP, pošto je ekipa iz Železnika na otvaranju takmičenja u Čairu deklasirala Metalac 101:68, dok će mu rival u borbi za veliko finale biti upravo bolji iz ovog duela.

U petak su na programu preostala dva četvrtfinalna para, a sastaju se Mega Bemaks – Dinamik, odnosno Partizan – Zlatibor.