Rukometaši Slovenije srušili Njemačku, pa im sudije poništile pobjedu

800

Rukometaši Slovenije podijelili su bodove sa selekcijom Njemačke u zagrebačkoj Areni, u okviru drugog kola Evropskog prvenstva, odigravši neriješeno 25:25.

Slovenci su od početka nametnuli svoj ritam igre i na odmor su otišli sa velikih pet golova razlike protiv favorizovanih prvaka Evrope. Ipak, u nastavku su popustili pa su “panceri” u jednom trenutku čak i poveli.

Igrala se zanimljiva završnica u kojoj se bolje snašla selekcija Slovenije i bila na korak do pobjede. Janc je tri sekunde prije kraja pogodio i činilo se da je tu bio kraj. Ipak, sudije iz Litvanije su odlučile da pregledavaju snimak gola zbog sumnje u prestup. Arbitri su nakon više od pet minuta gledanja priznali gol, ali su Blagotinšeku dali crveni karton zbog ometanja izvođenja lopte s centra.

EHF

Po rukometnim pravilima, ukoliko igrač u finišu zaradi crveni karton, protivnički tim dobija i penal. Odgovornost je preuzeo Reichmann i postavio konačnih 25:25. Ovakav epilog izazvao je šok i nevjericu u slovenačkim redovima. Njihov selektor Veselin Vujović je prvobitno stao na gol u znak bojkota ovakve sudijske odluke. Reakcije većine neutralnih navijača na društvenim mrežama su slične i mnogi se slažu u ocjeni da su Vujini izabranici pokradeni, ne samo zbog situacije u završnici, nego i zbog kriterijuma arbitara tokom čitavog meča.

Najefikasniji kod Slovenaca bio je Zarabec s pet golova, a pomoć je imao u Blagotinšeku i Mackovšeku, koji su se četiri puta upisali u listu strijelaca. Kod Njemačke je daleko najbolji bio Gensheimer s sedam pogodaka.

Španija je u Varaždinu s rezultatom 27:25 savladala Mađarsku i tako opravdala ulogu favorita.