Partizan protiv Zadra prekinuo niz loših rezultata

455

Košarkaši Partizana pobijedili su Zadar u hali “Aleksandar Nikolić” sa 95:87 u 15. kolu ABA lige.

Crno-bijeli su tako prekinuli niz loših rezultata što u Evropi, što u regionalnoj ligi u kojoj su početak ove godine dočekali na sedmom mjestu sa šest pobjeda i osam poraza.

Partizan je dobio prije svega nevjerovatnom trećom četvrtinom koja se rijetko viđa i na parketima NBA lige. Crno-bijeli su u toj četvrtini ubacili 39 poena Zadru, nakon prvog poluvremena u kom je Partizan ukupno dao 38 poena.

Prvo poluvrijeme obeležile su izgubljene lopte na obe strane. Ono što je moglo da od starta ohrabri sve navijače Partizana bila je čvršća odbrana crno-bijelih.

Međutim, koliko je čvrstine bilo u odbrani, toliko je nonšalancije na momente bilo u napadu. Tako su u nekoliko navrata Partizanovi igrači imali problema i gubili loptu nakon njenog ubacivanja u igru poslije koša Zadra.

Partizan koji kao ekipa nije gubio mnogo lopti do sada u ABA ligi, izgubio je čak deset samo do poluvremena.
Bilo da je riječ o lošim dodavanjima Marinkovića i Vilijams-Gosa, koracima Milera ili faulovima u napadu Gagića, crno-bijeli nisu igrali koncentrisano.

Srećom po domaćina, nije ni Zadar. Gosti su izgubili isto toliko lopti na sličan način, pa je prvi dio igre protekao uz mnogo prekida. Koliko ni jedni ni drugi nisu bili “glavom u igri” pokazuju i promašeni ziceri Milera ili Bašića.

To je za početak koristio Džoš Bostik koji je postigao osam od početnih 16 poena gostujuće ekipe. Kasnije se pridružio i Krajina, pa je kombinovano sa nešto lošijim šutem Partizana Zadar do poluvremena vodio tri poena 41:38.

U nastavku na parket izlazi neki potpuno drugi Partizan. Trojke su počeli da pogađaju i Marinković i Veličković i Gos pa su crno-bijeli za četiri minuta nastavka dali već tri trojke koliko su postigli u cijelom prvom poluvremenu.

Osim toga, napravili su seriju 20:5 i poslije samo pet minuta u trećoj četvrtini imali potpunu kontrolu igre. Ono što je djelovalo nekarakteristično za ovu ekipu posljednjih nedjelja, potpuno je zakopano, a Partizan su u trećoj četvrtini krasili sigurnost, pouzdan šut i jaka odbrana.

Jedna od ključnih promjena je bilo i smanjenje broja izgubljenih lopti. Imali su izabranici Nenada Čanka i +22 nakon poluvremena, a u četvrtoj četvrtini je uslijedio veliki pad.

Zadar je koševima iz drugog plana, trojkama Bostika i skokovima Špralje polako topio prednost i uspio da uđe u neizvjesnu završnicu.

Nouls na 91:85 i manje od dva minuta do kraja promašuje bitan šut, Gagić uspjeva da zagradi Špralju, a Vuković dobija tehničku grešku i pitanje pobjednika je tada bilo riješeno.

Partizan ovom pobjedom ima sedam pobeda i osam poraza i skočio je na četvrto mjesto ABA lige, a Zadar je peti sa istim skorom.