Karabatić pogurao Francuze ka bronzi

459

Rukometna reprezentacija Francuske osvojila je treće mjesto na Evropskom prvenstvu u Hrvatskoj, pošto je pobijedila Dansku sa 32:29.

“Trikolore” je do bronze pogurao sjajni Nikola Karabatić, koji je postigao devet golova iz 11 pokušaja. Pratili su ga Sedrik Soraindo, Lik Abalo i Kentin Mae, strijelci po pet golova. Kod Danaca, Hans Lindberg je “brojao” do 12, a podbacio je najbolji lijevi bek turnira Mikel Hansen, koji je iz igre šutirao tek 2/7.

Aktuelni svjetski šampion zasluženo je savladao olimpijskog prvaka, pa se nakon razočaravajućeg petog mjesta na EP u Poljskoj, kući vraća sa odličjem.

Na šampionatu je preostalo da se odigra završna bitka između Španije i Švedske. Duel je zakazan za 20.30 sati.