“Igosi” ispunili obećanje u Skoplju

448

Obećano – ispunjeno! Košarkaši Igokee osvetili su se MZT-u za poraz pred svojim navijačima, pošto su u meču 15. kola ABA lige slavili u Skoplju sa 77:68.

Aleksandrovčani su put Makedonije krenuli svjesni da u odnosu na prvi okršaj sa istim protivnikom dvije stvari moraju popraviti – igru u odbrani i skok. I upravo ova dva segmenta pokazala su se ključna na putu do trijumfa. Ovog puta su primili 40 poena manje, a uz to su i nadskakali domaćina.

Izabranici Dragana Bajića od starta su krenuli agresivno, te su vrlo bro poveli sa 11:2. Pa ipak, jadranski “fenjeraš” je odbio da se lako preda. Ubrzo je dodao gas i do prvog odmora prišao na tri poena zaostatka, da bi sredinom drugog kvartala i izjednačio (24:24, 27:27).

Vuk Radivojević i društvo imali su spreman odgovor. Ponovo su se “odlijepili” na onih “plus devet” (36:27), ali je domaćin do kraja prvog poluvremena ponovo uspio da se približi (33:36).

Po gotovo identičnom scenariju je odigrana i treća dionica. “Igosi” su opet bili na famoznih devet koševa viška (46:37, 48:39), a MZT je još jednom pronašao način da se vrati u meč. Na kraju trećeg perioda na semaforu je pisalo 52:53.

Bajićeva četa i četvrtu četvrtinu je bolje otvorila. Pogađate, gosti su poveli sa devet razlike (64:55). Samo, ovog puta nisu dozvolili rivalu da uzvrati. A kada su konačno stekli deset koševa viška, bilo je jasno da će bh. šampioni kući ići pjevajući.

Predvodio ih je Marko Ljubičić sa 21 poenom, Radivojević i Đorđe Milošević su dodali po 11, a Danilo Šibalić 10 koševa. Najraspoloženiji za igru kod domaćina bio je Damjan Stojanovski, strijelac 14 pogodaka.

Narednu utakmicu u ABA ligi Igokea igra u nedjelju, 14. januara, kada u Laktaše stiže Partizan.