EP: Srbija “uzela” Island, čeka se Švedska!

1306

Rukometna reprezentacija Srbije pobijedila je sa 29:26 Island u svom posljednjem meču u grupi A Evropskog prvenstva u Hrvatskoj.

“Orlovima” je za prolaz dalje potrebna pobjeda Švedske nad Hrvatskom. Izabranici Jovice Cvetkovića nisu imali sreće u posljednjem napadu, pošto je lopta umalo prešla gol liniju.

Srbiji je bila potreban pobjeda od četiri gola jer bi u tom slučaju imala bolju međusobnu razliku od Islanda, ma šta se desi na meču Hrvatske i Švedske.

Ovako, “Orlovima” je za prolaz dalje potreban trijumf Švedske pred prepunom Spaladium dvorani u Splitu.

Utakmica je otvorena u brzom ritmu ali su za razliku od meča sa Hrvatskom i Švedskom, “Orlovi” dobro odgovorili. Vidjeli smo rezultatsku klackalicu, ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a briljirali su golmani Cupara i Gustavson.

Na poluvreme se otišlo sa rezultatom 12:12.

A u nastavku meča, prava drama. Loše su srpski reprezentativci krenuli u drugo poluvrijeme, pravili su neke glupe greške, pa je tako Island vodio većinom tog perioda.

Međutim, iskočio je “x” faktor mladi Jovanović koji je probudio “Orlove” u napadu, dok se u odbrani zaigralo dosta čvršće.

Srbija je na deset minuta do kraja uspjela da izjednači, iako je gubila sa četiri gola zaostatka.

Izabranici Jovice Cvetkovića odlično su zaigrali i polako su počeli da se nadaju velikoj pobjedi. Na minut do kraja Srbiji je bio potreban gol, a kako je Island nije iskoristio napad, imali su veliku šansu.

Iskreirana je dobra akcija, Nenadić je dobro šutirao ali nije imao sreće. Lopta je išla u noge Gustavsonu i umalo da je prošla iza gol linije, međutim nije. Golman Islanda ju je zaustavio, pa su tako Islanđani slavili.

Najefikasniji u srpskoj reprezentaciji bili su Šešum i Radivojević sa pet golova, dok je kod Islanda Sigurdson postigao osam.