EP: Srbija preslaba za Norvežane

593

Rukometna reprezentacija Srbije izgubila je od Norveške u prvoj utakmici druge faze Evropskog prvenstva u Hrvatskoj, u okviru Grupe 1 27:32.

Ekipa Jovice Cvetkovića ispunila je glavni cilj plasmanom iz prve grupe u Splitu, pa je rasterećeno doputovala u Zagreb jer je imala jako male šanse da izbori polufinale, ali poslije novog poraza priča je definitivno završena.

Srbija je u prvom poluvremenu utakmice sa Norvežanima djelovala mnogo bolje nego u mečevima prve faze sa Hrvatskom i Švedskom, iako je ponavljala neke stare greške, naročito kada je u pitanju realizacija sa igračem više i primanje „lakih golova“. Što se napada tiče i tu je bilo oscilacija, u jednom trenutku igra je bila brza, raznovrsna, za poluvrijeme su postigli 17 golova, ali s druge strane bilo je dosta brzopletih napada, bekovi su imali previše izgubljenih lopti, dva puta su za vrijeme trajanja jednog iskučenja pravili faulove u napadu i potom primali golove. Nenadić je sa četiri gola predvodio Srbiju u prvom dijelu igre, dok je u redovima Norveške najefikasniji bio Sagosen sa pet pogodaka.

6. Srbija 0 0 2 47:62 0

U drugom poluvremenu kao da je na teren izašla druga ekipa. Igra Srbije se raspala očas posla, izgubljen je bio ritam i u napadu. Norvežani su brzo napravili seriju od 7:2 i stekli prednost koju su kasnije uspješno održavali. Pokušavali su Šešum i Đukić da održavaju priključak, ali Sagosen je bukvalno terorisao srpsku odbranu, a pratili su ga Jondal i Bjorsen.

Oko 50. minuta Norveška je već imala sedam golova prednosti, bila je izuzetno sigurna, igra Srbije nije viši ličila na ozbiljno organizovanu grupu, napadala je stihijski, branila se veoma slabo i tada je bilo jasno da je slomljen otpor “Orlova”, te da neće imati snage, a ni vremena za preokret.

Norvežani su ostali koncentrisani do kraja, sjajno su izvodili kontranapade i brzo i lako dolazili do golova.

Narednu utakmicu Srbija igra 22. januara protiv Francuaske, a potom u posljednjem kolu 24. januara, na oproštaju od Evropskog prvenstva sa Bjelorusijom.