Rukometaši Borca izgubili u Živinicima

501

Rukometaši Borca poraženi su u Živinicima od Konjuha sa 20:19 u meču devetog kola Premijer lige BiH.

Već poslije prvog poluvremena moglo se naslutiti kome će pripasti bodovi. Domaći sastav je nakon prvih 30 minuta igre imao prednost od tri gola razlike, 14:11.

U nastavku susreta banjalučki rukometaši činili su sve kako bi preokrenuli rezultat u svoju korist. Iako se vodila velika borba nisu u tome uspjeli, te su igrači Konjuha na kraju stigli do petog trijumfa u dosadašnjem dijelu takmičarske sezone (20:19). Zanimljivo je da su u drugih 30 minuta domaći postigli samo šest golova, a gosti osam. Ovo je Banjalučanima drugi neuspjeh, a prethodno su izgubili u Ljubuškom od Izviđača.

U narednom ligaškom kolu rukometaši Borca će odmjeriti snage sa Slogom iz Doboja. Duel između dva stara rivala na programu je naredne subote, 2. decembra u Sportskoj dvorani „Borik“.

Što se tiče premijerligaša BiH iz Živinica njih očekuje gostovanje neugodnoj ekipi Maglaja.