Zvezda u Ljubljani upisala treću pobjedu

611

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su u uzbudljivom meču Petrol Olimpiju rezultatom 82:73 u trećem meču ABA lige.

Zvezda je na gostovanju protiv ljubljanske Olimpije nastupila bez Džejmsa Feldina, ali je ekipa Dušana Alimpijevića i pored toga uspjela da dođe do pobijede i tako zadrži maksimalan učinak.

Crveno-bijeli imali su dosta problema u prvoj četvrtini, Olimpija je lako uspjevala da nadmudri Zvezdinu odbranu, ali je beogradski tim uspostavio ravnotežu u drugoj dionici i do poluvremena predvođen Stefanom Jankovićem uspio da stigne do preokreta – 43:42.

Olimpija je početkom treće četvrtine ponovo preokrenula, ali je Zvezda ipak uspjela da u finišu tog perioda dodje do devet poena prednosti -62:53.

Domaćin je u posljednjoj dionici u nekoliko navrata uspjevao da dođe do četiri poena zaostatka, ali su gosti svaki put u tim situacijama uspjevali da zaustave nalet i na kraju bez većih problema da dođu to trijumfa.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Ognjen Dobrić sa 17 poena, jedan manje postigao je Tejlor Ročesti, a 13 je dodao Janković.

U ekipi Olimpije istakao se Talor Batl sa 17 poena, a Roko Badžim postigao je 12.

Zvezda je prva sa maksimlanim učinkom, dok Olimpija zauzima šesto mjesto sa jednom pobjedom i dva poraza.