Teška pobjeda Borca protiv Slobode

503

Golom Petra Kunića fudbaleri Borca pobijedili su teškom mukom Slobodu sa 1:0 u predposljednjoj utakmici 10. kola šampionata BiH.

Ovo je svakako vrijedan trijumf „crveno-plavih“ koji im je donio peto mjesto na premijerligaškoj tabeli sa 16 osvojenih bodova.

Trenutak odluke desio se već u četvrtom minutu susreta koji je večeras odigran na Gradskom stadionu. Dobar centaršut kapitena Gorana Galešića već spomenuti centafor Banjalučana Kunić je udarcem glavom matirao golmana rivala Azira Muminovića za 1:0. Do 31. minuta ništa se posebno nije dešavalo u ovom prvenstvenom meču. Tada je Galešić sjajno gađao iz „slobodnjaka“, loptu je kratko odbio Muminović do Kunića koji pogađa mrežu, ali je njegov gol poništen zbog ofsajda.

Mladost DK – Čelik, igraju sutra

Drugo poluvrijeme aposlutno je pripalo fudbalerima iz Tuzle. I pored toga domaći su prvi imalu dobru priliku kada kiks golmana Slobode nije uspio da iskoristi Galešić. Osam minuta kasnije sa nekih 22 metra snažno i precizno je šutirao Ismar Hairlahović, ali je čuvar mreže Borca Nemanja Trkulja iz samih rašlji loptu izbacio u korner. Sedam minuta prije kraja ponovo su zaprijetili gosti. Ovog puta je šutirao „rezervista“ Edis Smajić, a opet je na visini zadatka bio mladi golman Banjalučana koji je u ovom duelu dobio prednost u odnosu na iskusnog Asmira Avdukića koji je sjedio na klupi za rezerve.

Posljednju priliku na utakmici imali su izabranici trenera Zorana Milinkovića. Dogodilo se to u 85. minutu kada je Bojan Burazor nesebično proigrao Petra Kunića čiji je pokušaj osujetio golman Tuzlaka.

U šampionatu BiH slijedi dvonedjeljna pauza, a Borac će nakon toga igrati u Mostaru protiv Zrinjskog.