Stop za Krupu, Radnik konačno slavio

744

Fudbaleri Krupe u derbiju 11. kola Premijer lige BiH poraženi su od Širokog Brijega 1:2. Radnik je, s druge strane, pobjedom nad Vitezom (2:0) prekinuo crnu seriju.

Krupa i Široki u kanjonu Vrbasa su prikazali lijepu fudbalsku predstavu. Već od starta oba tima su pokazala da žele cijeli plijen. Domaćin je prvi imao priliku, ali je udarac Lazara Marjanovića odbranio Luka Bilobrk. Nedugo potom, zaprijetili su gosti, a ovog puta se istakla Krupina “jedinica” Jovan Kutić.

Igrao se 16. minut kada se mreža prvi put zatresla. Kapiten domaćeg sastava Aleksandar Vukotić bio je najviši u skoku poslije kornera, te je preciznim udarcem pogodio metu.

Radost Krupe trajala je svega četiri minuta. Hercegovci su izveli korner nakon kojeg se najbolje snašao Danijel Kožul, vrativši stvari na početak. Dva pogotka dodatno su ubrazala tempo. Igralo se lijepšo, lepršavo, a u takvim uslovima bolje su se snašli gosti, koji su u 39. minutu poveli preko Dine Ćorića.

Izabranici Slobodana Starčevića u nastavku su na sve načine pokušali da stignu barem do izjednačenja. Imali su više od igrte, bili blizu gola, međutim, nisu uspjeli da po drugi put matiraju Bilobrka. Tako su upisali prvi ovosezonski poraz pred svojim navijačima i propustili priliku da možda već u ovoj fazi sezone napravi ogroman korak ka Ligi za prvaka.

Što nije uspjela Krupa, jeste Radnik, i to nakon neugodne serije od pet uzastopnih neuspšjeha. Bijeljinci su protiv Viteza imali imperativ pobjede čije temelje su udarili već na početku duela.

Ofanzivna igra se isplatila, pošto je Aleksandar Glišić u osmom minutu pobjegao rivalima i rutinski pogodio za početno vođstvo. Već u 12. minutu na emaforu je pisalo 2:0. Strijelac je bio Emir Hodžurda. Stečeno vođstvo četa Mladena Žižovića rutinski je sačuvala, najavivši tako bolje dane.

Treći predstavnik Srpske, Borac, u 17 časova je počeo meč protiv Zrinjskog u Mostaru.