Partizan sa “kreča” do nove pobjede

457

Fudbaleri Partizana pobijedili su u Surdulici domaći Radnik sa 2:0, u utakmici 13. kola Superlige Srbije.

“Crno-bijeli” su do osmog trijumfa došli sa penala i sada imaju 27 bodova, četiri manje od lidera Crvene zvezde.

Domaći su prvi zaprijetili, u petom minutu preko Milana Purovića, ali je on u dva navrata bio neprecizan. Partizan je poslije toga preuzeo inicijativu, a u 17. minutu dosuđen je jedanaesterac, pošto je Aleksandar Tanasin povukao sa leđa Leandra Tavambu. Siguran sa “kreča” bio je Sejduba Suma.

U 46. minutu poništen je gol Radnika zbog prekršaja nad golmanom Partizana Vladimirom Stojkovićem. Poslije kornera sa desne strane Stojković je skočio i ispustio loptu, ali je potom uspio da dođe do nje. U tim trenucima Filip Ivanović je šutirao, zakačio je Stojkovića i poslao loptu u mrežu, a sudija Lazar Lukić je poništio pogodak, zbog čega su protestovali domaći igrači.

“Crno-bijeli” su trijumf potvrdili u 90. minutu golom Zorana Tošića iz penala. Jedanaesterac je dosuđen pošto je Bratislav Pejčić u kaznenom prostoru oborio Ognjena Ožegovića.

U preostalim današnjim utakmicima Bačka je na svom terenu savladala Borac sa 1:0, dok je Mladost bila uspješnija od Napretka (2:1).