Partizan pobijedio Cibonu u Zagrebu

578

Ekipa Partizana pobedila je na gostovanju Cibonu sa 90:74, u šestom kolu ABA lige.

Utakmica je otvorena prilično sporo za standarde Cibone i Partizana koji ove sezone igraju na veoma mali broj posjeda.

Poenima raspoloženog Luke Žorića Cibona je došla do prednosti od 10:7, ali se onda probudio Andrić koji je pogodio dvije trojke i poslije prve četvrtine rezultat je bio 17:16 za Partizan.

Izabranici Miroslava Nikolića su dobru igru s kraja prve dionice prenijeli i u drugu četvrtinu. Andrić, Marinković i Samjuels su pogađali, a prednost crno-bijelih išla je i do deset poena.

Beogradski klub odigrao je defanzivno možda i najbolje poluvrijeme u sezoni, pošto su za 20 minuta primili samo 33 poena, dok su ubacili 43.

Odličan debi u crno-bijelom dresu imao je Samardo Samjuels koji je za 16 minuta postigao 16 poena i uhvatio sedam lopti. Fenomenalan je bio i Najdžel Vilijams-Gos koji je imao učinak od 20 poena i 13 asistencija.

U ekipi iz zagreba, Jang je ubacio 20, a Luka Žorić 18 poena.