Liga šampiona: Spektakl na “Bridžu”

563

Fudbaleri Čelsija i Rome odigrali su najljepšu utakmicu treće runde Lige šampiona. Na “Stemford Bridžu” je viđen sjajan fudbal. A na kraju, svakom je pripao po bod, 3:3.

Favorizovani “plavci” furiozno su ušli u meč i pogocima Davida Luiza Edena Azara stigli do laganih 2:0. No, i “vučica” se večeras nešto pitala u Londonu. Odlični Aleksandar Kolarov je do odlaska na odmor lijepim golom smanjio na 1:2, da bi Edin Džeko majstorijom vratio stvari na početak. Igrao se 64. minut.

Atletiko u problemima

Šest minuta kasnije Kolarov je bio asistent, a Džeko ponovo strijelac – 2:3. Muk na “Bridžu” trajao je pet minuta, do drugog gola Azara, koji je postavio konačnih 3:3.

U drugom duelu grupe C Karabag je “otkinuo” dva boda Atletiko Madridu (0:0), ostavivši tako “jorgandžije” u priličćno nezavidnom položaju na polovini trke.

Barselona je rutinski izašla na kraj sa Olimpijakosm (3:1), zadržavši tako maksimalan učinmak. Juventus se mučio sa Sportinghom, gubio u Torinu, međutim, uspio je da preokrene (2:1) i izdvoji se na drugom mjestu grupe D. Favoriti su sa pol gasa odradili posao u grupi B. Pari Sen Žermen je sa 4:0 kao gost pregazio Anderleht, dok je Bajern “razoružao” Seltik (3:0).

Svilar “častio” Junajted

Srpski golman Mile Svilar večeras je ispisao istoriju Lige šampiona, ali debi neće pamtiti po dobru. Adut Benfike i najmlađi čuvar mreže koji je ikada nastupio u eliti “častio” je Mančester junajted, te bio glavni krivac za minimalan poraz (0:1). Markus Rašford je više puta testirao Svilara i svaki put je Mile izlazio kao pobjednik. Sve do 64. minuta, kada je novi rekorder LŠ uspješno intervenisao, ali je sa loptom ušao u gol. Bazel je pokorio Moskvu (2:0), napravivši značajan korak ka osmini finala.

Rezutati: Benfika – Mančester junajted 0:1, CSKA – Bazel 0:2, Anderleht – PSŽ 0:4, Bajern – Seltik 3:0, Karabag – Atletiko 0:0, Čelsi – Roma 3:3, Barselona – Olimpijakos 3:1, Juventus – Sporting 2:1.

Plasman, grupa A: 1. Mančester junajted 9 bodova, 2. Bazel 6, 3. CSKA 3, 4. Benfika bez bodova, grupa B: 1. PSŽ 9, 2. Bajern 6, 3. Seltik 3, 4. Anderleht bez bodova, grupa C: 1. Čelsi 7, 2. Roma 5, 3. Atletiko 2, 4. Karabag 1, grupa D: 1. Barselona 9, 2. Juventus 6, 3. Sporting 3, 4. Olimpijakos bez bodova.