Liga šampiona: Derbi na ravne časti

583

Derbi večeri Lige šampiona, Real – Totenhem, okončan je na ravne časte. Remi 1:1 znači da će odluka o pobjedniku grupe H vjerovatno pasti u Londonu.

“Kraljevi” su u duel treće runde ušli sa oreolom favorita, međutim, od starta je bilo jasno da “pijevci” nisu došli da se brane. Iako je domaćin imao veći posjed lopte, i gosti su prijetili. Iz jedne akcije koja možda i nije “mirisala” na gol su poveli, nakon što je Rafael Varan nesrećno pogodio vlastitu mrežu (28). Stvari je na početak vratio Kristijano Ronaldo, pogotkom sa “kreča” u 43. minutu.

“Milioneri” u problemu

U nastavku je španski sastav imao prividnu inicijativu, engleski tim je, čini se, stvarao konkretnije prilike, međutim, sve to bilo je nedovoljno da se promijeni rezultat.

U drugom duelu grupe H, APOEL i Borusija su remizirali identičnim rezultatom. “Milioneri” su, nakon dva startna poraza, još jednom razočarali. Gubili su i na Kipru, na kraju su “iščupali” bod koji im je slaba utjeha. Jer, prolaz u naokaut fazu elite već sada je (ne)moguća misija.

Bešiktaš je nastavio sa briljantnim izdanjima, upisavši i treći trijumf. Ovog puta, “žrtva” je bio Monako, koji je tako doveden u veoma neugodnu situaciju. Lajpcig je bio bolji od Portoa, što garantuje sjajne bitke i u nastavku nadmetanja u grupi G.

Mančester siti je na “mišiće” srušio Napoli, te na taj način nastavio putem ka osmini finala. Šahtjor je kandidaturu za prolaz dalje istakao trijumfom u Roterdamu.

“Zakuvalo” se i u grupi E, pošto je Spartak šokirao Sevilju. Pobjeda ruskog velikana nije iznenađenje koliko sam rezultat – 5:1.

Brodolom Maribora

Večeras je najgore prošao Maribor. Jedini balkanski predstavnik ugostio je slavni Liverpul i pretrpio katastrofu. “Crveni” nisu imali milosti za prvaka Slovenije, raspucani Mohamed Salah i društvo već su do odmora vodili sa 4:0. U istom ritmu su nastavili i u drugom dijelu, do konačnih 7:0.

Rezultati:: APOEL – Borusija Dortmund 1:1, Fejenord – Šahtjor 1:2, Mančester siti – Napoli 2:1, Maribor – Liverpul 0:7, Monako – Bešiktaš 1:2, Lajpcig – Porto 3:2, Real – Totenhem 1:1, Spartak – Sevilja 5:1.

Plasman, grupa E: 1. Liverpul 5 bodova, 2. Spartak 5, 3. Sevilja 4, 4. Maribor 1, grupa F: 1. Mančester siti 9, 2. Šahtjor 6, 3. Napoli 3, 4. Fejenord bez bodova, grupa G: 1. Bešiktaš 9, 2. Lajpcig 4, 3. Porto 3, 4. Monako 1, grupa H: 1. Totenhem 7, 2. Real 7, 3. Borusija Dortmund 1, 4. APOEL 1.