Kup RS: Borac zaustavljen u Bijeljini

1135
Bojan Puzigaća, FK Borac

Fudbaleri Radnika plasirali su se u četvrtfinale Kupa Republike Srpske. Bijeljinci su u današnjem meču osmine finala pobijedili banjalučki Borac poslije boljeg izvođenja jedanaesteraca sa 6:4.

Susret je u regularnom vremenu završen miroljubivo (1:1) te su penali odlučivali putnika među osam najboljih u našem najmasovnijem takmičenju. Prvi u prednost došli su gosti kada je Bojan Puzigaća već u petom minutu matirao protivničkog golmana Branislava Ružića, 0:1. Sve do 72. minuta nije bilo promjene rezultata na Gradskom stadionu u Bijeljini, da bi u tom minutu Aleksandar Glišić uspio da savlada Asmira Avdukića za konačnih 1:1.

Viće sreće prilikom izvođenja penala imali su domaći fudbaleri, dok je kod Borca u četvrtoj seriji neprecizan bio iskusni Boris Raspudić. Plasmanom u narednu fazu takmičenja igrači premijerligaša BiH iz Bijeljine su ostali u igri da odbrane trofej kojeg su osvojili i u prošlom takmičarskom ciklusu u kojem su u dva okršaja bili bolji od Leotara iz Trebinja.

Osim Radnika ulazak u četvrtfinale izborili su: Krupa, Slavija, Sloga (GC), Velež, Sloga (D), Modriča i Leotar.