Kup BiH: Krupa eliminisala Borac

1193

Fudbaleri Krupe pobijedili su Borac u osmini finala Kupa BiH sa 2:0 i plasirali se među osam najboljih u ovom takmičenju.

Premijerligaš iz Krupe na Vrbasu bio je večers bolji rival od Banjalučana te su više nego zasluženo slavili na Gradskom stadionu.

Na ovaj način su igrači trenera Slobodana Starčevića potvrdili da nisu nedavno slučajno dobili istog protivnika. Tada su igrali prvenstveni okršaj, i to na stadionu u Krupi na Vrbasu na kojem je takođe bilo 2:0.

Prvo poluvrijeme

Na prvi pogodak čekalo se do 27. minuta. Po desnoj strani dobro su kombinovali Saša Nikodijević i Stefan Barić, ovaj drugi je uposlio Lazara Marjanovića koji je pogodio gornji desni ugao za 1:0. Sedam minuta kasnije malo je nedostajalo da dođe do poravnanja rezultata. Korner sa desne strane izveo je Goran Galešić, a dobro je gađao Bojan Puzigaća čiji je pokušaj na čudesan način zaustavio golman Nevres Fejzić.

Leotar – Zvijezda 09, igraju 1. novembra

Već u 36. minutu ponovo su zaprijetili domaći fudbaleri. Ovog puta je pokušao Ivica Guberac koji je silovito šutirao sa preko 20 metara, ali je lopta fijuknula iznad prečke.

Drugo poluvrijeme

Nastavak susreta ponovo bolje su otvorili gostujući fudbaleri. Igrao se 50. minut kada je dobar pokušaj Slobodana Milanovića završio pored desne stative golmana Nemanje Trkulje. Više se očekivalo od napada domaćih u 56. minutu ovog duela. Uroš Mirković je u kaznenom prostoru pronašao usamljenog Borisa Raspudića koji je u igru ušao umjesto povrijeđnog Siniše Dujakovića. Međutim, iskusni fudbaler „crveno-plavih“ se malo spetljao te je propala nova dobra prilika za izjednačenje rezultata.

Da će Krupa u ovom okršaju odnijeti pobjedu bilo je jasno u 76. minutu. „Rezervista“ Stefan Savić najbolje se snašao u šesnaestercu protivnika i poslao loptu o donji lijevi ugao za 2:0. Priliku za počasni pogodak Borac je imao na isteku 90. minuta. Na sceni je bio opet Boris Raspudić čiji je pokušaj glavom ponovo sjajno odbranio čuvar mreže Krupe Nerves Fejzić koji je večeras potvrdio da se radi o sjajnom golmanu.

Pored Krupe plasman u četvrtinale su obezbijedili: Rudar Prijedor, Željezničar, Široki Brijeg, Sloboda, Olimpik i Sloga.