Fudbaleri Krupe iznenadili Sarajevo na Koševu

485

Fudbaleri Krupe pobijedili su na „Koševu“ Sarajevo sa 3:2 u utakmici 10. kola Premijer lige BiH. Sa nova tri boda tim iz Krupe na Vrbasu zadržao je četvrto mjesto na tabeli sa 18 osvojenih bodova.

Prava drama viđena je u posljednjih 10 minuta ovog susreta kada je semaforu bilo 1:1. Prvo su gosti poveli u 27. minutu preko sjajnog Miljana Ljubenovića, da bi Elvis Sarić u 65. minutu pogodio za izjednačenje.

A onda nevjerovatna završnica.

Prvo su Sarajlije u 80. minutu golom Mersudina Ahmetovića poveli sa 2:1 i činilo se da su na dobrom putu da dođu do trijumfa u ovom duelu. Tako nisu mislili izabranici trenera Slobodana Starčevića koji su vješto iskoristili dvije greške odbrane „bordo“ tima i stigli do cijelog plijena.

Prvo je u 82. minutu „rezervista“ Lazar Marjanović zaobišao i golmana Bojana Pavlovića i poslao loptu na pravo mjesto za 2:2. Samo dva minuta kasnije odličan centrašut Zorana Milutinovića sa desne strane koristi Radosav Aleksić koji je glavom zahvatio loptu i poslao je u mrežu za 2:3.

Veliku priliku za izjednačenje domaći su imali u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena kada je šut Krste Velkoskog loptu u korner skrenuo Jovan Kutić.