EP za mlade: Srbija pobijedila Rusiju

686

Mlada fudbalska selekcija Srbije (U-21) pobijedila je Rusiju sa 3:2 u kvalifikacionom meču trećeg kola Grupe 7 za odlazak na šampionat Evrope koji će se 2019. godine održati u Italiji i San Marinu.

Izabranici selektora Gorana Đorovića poveli su u 14. minutu. Danilo Pantić je iz slobodnog udarca postigao velemajstorski pogodak za veliku radost domaćih igrača i navijača, 1:0. Malo je nedostajalo pa da iz novog prekida „orlići“ dođu do novog gola. Međutim, pokušaj Andrije Živkovića sa nekih 30 metara odbranio je ruski golman. Minut kasnije zatresla se mreža na drugoj strani. Georgi Melkadze je dobro šutirao, golman Boris Radunović je kratko odbio loptu na koju je natrčao Rifat Žemaledinov i poslao na pravo mjesto, 1:1.

Mladi igrači Srbije nastavili su napadima i to im se isplatilo u 33. minutu. Nemanja Radonjić je iz kornera kratko dodao loptu do Andrije Živkovića, ovaj je uputio idealan centaršut, dok je Luka Jović udarcem glavom pogodio za 2:1. Nije se dugo čekalo na novo izjednačenje u ovom okršaju. Igrao se 41. minut u kojem je Georgi Melkadze vještao izbjegao start Vukašina Jovanovića, potom je izašao sam ispred golmana i poslao loptu u donji desni ugao, 2:2. Tri minuta kasnije opet je isti igrač zaprijetio ali je Nikola Milenković u posljednji čas izblokirao njegov šut i na taj način spriječio siguran pogodak.

Koliko su domaći bili opasni iz prekida vidjelo se i u 55. minutu. Kapiten Živković je sa desne strane uputio upotrebljiv centaršut, dok je pokušaj Milenkovića završio iznad prečke. A onda u 60. minutu po treći put se zatresla mreža nacionalne selekcije Rusije. Radonjić je poveo loptu ispred svog šesnaesterca da bi potom uposlio Živkovića koji je na lijevoj strani proigrao Jovića, a ovaj je pogodio cilj, 3:2 što će se ispostvaiti kao konačan rezultat ovog susreta.