EP za mlade: Portugal pao u Zenici!

584

Mladi fudbaleri BiH (igrači do 21 godine) ostvarili su veliku pobjedu u kvalifikacijama za odlazak na Prvenstvo Evrope. U današnjem susretu četvrtog kola Grupe 8 bili su bolji od favorizovane selekcije Portugala koju su dobili sa 3:1.

Gosti su zaprijetili već u osmom minutu kada je Žoao Gamboa uzdrmao stativu. Ipak, dva minuta kasnije bilo je 0:1, a strijelac za Portugalce bio je Žoao Karvaljo. Poslije toga nešto bolje su zaigrali mladi fudbaleri selektora Vinka Marinovića. Tako je Demirović zatresao mrežu rivala, ali je pogodak poništen zbog ofsajda. Sve čisto bilo je u 21. minutu kada se nakon kornera kojeg je izveo Lončar u šesnaestercu najbolje snašao Šerbečić koji je pogodio za 1:1.

Sedam minuta prije odlaska na odmor imali su gosti sjajnu priliku preko Žila Diasa ali je njegov šut odbranio Nemanja Trkulja. Čuvar mreže BiH, inače golman Borca, istakao se i u 64. minutu kada je osujetio pokušaj Nevesa. Velika radost domaćih uslijedila je u 77. minutu. Čavar je sjajno proigrao Demirovića, a ovaj je matirao protivničkog golmana za preokret, 2:1. U posljednjim trenucima utakmice “rezervista” Menalo zapečato je sudbinu renomiranog rivala za konačnih i zasluženih 3:1.