Borac slavio u Mostaru: Ljubišić vodio do trijumfa

919

Rukometaši Borca pobijedili su večaras Zrinjski u Mostaru sa 22:21 u meču trećeg kola Premijer lige BiH.

Velike zasluge za ovaj izuzetno važan trijumf pripadaju iskusnom golmanu Bojanu Ljubišiću koji je meč završio sa 18 odbrana.

Bila je ovo prilično izjednačena utakmica između rivala koji su u prošloj sezoni osvojili trofeje. Treba spomenuti kako su Mostarci slavili u najmasovnijem takmičenju (u polufinalu dobili upravo Borac) dok su Banjalučani prigrabili šampionski naslov.

Prvo poluvrijeme večerašnjeg dvoboja pripalo je igračima Zrinjskog. Iako se rezultat često mijenjao, čas u jednu pa u drugu korist, domaći su na odmor otišli sa minimalnim vođstvom, a na smeaforu je stajalo 11:10.

Nastavak meča donio je još bolju partiju izabranika trenera Bojana Unčanina. U 45. minutu imali su gosti „plus četiri“ i već tada su nagovjestili kako sa ovog teškog gostovanja mogu kući otići sa cijelim plijenem. Na sreću to se na kraju i desilo, i slavili su sa golom razlike 22:21 i na taj način su zabilježili i drugi prvenstveni trijumf u tekućoj sezoni.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je veteran Dejan Unčanin sa pet pogodaka, dok su po jedan manje dali Srđan Mijatović, Goran Daničić i Vladan Đurđević. Kod domaćih jedino raspoložen za igru bio je Vedran Delić koji je ujedno postigao šest pogodaka.

U narednoj prvenstvenoj rundi rukometaši Borca dočekaće Vogošću još jednog kandidata za šampionski naslov.