ABA Liga: Igokea poražena nakon produžetka

428

Košarkaši Igokee porazom su počeli novu sezonu u ABA ligi. Bolji od tima iz Aleksandrovca bili su igrači Olimpije koji su večeras u „Stožicama“, poslije produžetka slavili sa 95:93, u posljednjem meču prvog kola ovog regionalnog takmičenja.

Utakmicu su bolje otvorili gosti koji su imali vođstvo i od šest poena razlike. Ljubljančani su se potom približili na 8:10, da bi Draško Alibijanić ubacio „trojku“ za 8:13. Nakon toga uslijedio je pad u igri šampiona BiH i to su domaći vješto iskoristili te su serijom 11:0 preokrenuli rezultat na 21:13, što je ujedno bio rezultat prve četvrtine.

Nisu se Slovenci zaustavili ni na početku druge četvrtine u kojoj su imali prednost od 27:13. Poslije toga se „bude“ košarkaši Igokee u čijim redovima je prednjačio raspoloženi Dezmond Vošington. Fantastičnom serijom od 14:0 uspjeli su da stignu rivala i izjednačili su na 27:27. Ipak, na odmor su domaći otišli sa prednošću od četiri poena razlike (39:35).

Na samom početku trećeg perioda igre domaći su brzo došli do 41:35. Odmah zatim uzvraćaju gosti koji su „trojkama“ Dezmonda Vašingtona i Danila Šibalića stigli do poravnanja rezultata, 41:41. Dugo se nakon toga igralo koš za koš, mijenjali su se timovi u vođstvu, da bi „zeleni“ zahvaljujući Draženu Bubniću koji je vezao dvije „trice“ pred posljednjih 10 minuta ušli sa velikih 62:53.

Dosta uzbuđenja viđeno je u posljednjoj četvrtini u kojoj su domaći vodili i sa 10 poena razlike. Međutim, ni tada se nisu predali Aleksandrovačani koji su na nepune četiri skunde prije kraja preko Vuka Radivojevića došli do produžetaka, 83:83. Igokea je bolje krenula u dodatnih pet minuta i imali su vođstvo od 87:83. Tada se činilo kako će doći do trijumfa, ali su se brzo trgli Ljubljančani koji su na kraju dobili ovaj meč sa 95:93.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Gregor Hrovat sa 20 pogodaka dok je na drugoj strani Dezmod Vošington utakmicu završio sa 33 poena.

Već sutra biće odigrana prva utakmica drugog kola ABA lige u Beogradu, a sastaju se FMP i MZT. Košarkaši Igokee u četvrtak, 5. oktobra, ugostiće u Laktašima Budućnost iz Podgorice. Istog dana igrači Olimpije putovaće u Zagreb na megdan favorizovanoj Ciboni.