ABA: Sjajna Igokea srušila Budućnost

795

Košarkaši Igokee upisali su veliku pobjedu protiv Budućnosti (98:94), u utakmici drugog kola ABA lige. Bio je to prvi trijumf Aleksandrovčana u novoj jadranskoj kampanji.

Do njega su došli timskom igrom, velikom borbenošću, ali i odličnom Dorelu Rajtu, koji je pokazao da će biti veliko pojačanje.

Izabranici Dragana Bajića dobro su ušli u meč, te poveli 9:4. Međutim, Podgoričani su imali spreman odgovor, napravili su seriju 8:0 i preuzeli vođstvo. Potom je uslijedio period igre u kojem su se ekipe smjenjivale u vođstvu. Ulaskom pomenutog Rajta domaći su ubacili u brzinu više i na krilima njegove kvalitetne role stigli do 26:22. Na prvi odmor se otišlo pri rezultatu 28.27.

Budućnost je u drugom kvartalu zaigrala mnogo bolje i vrlo brzo se “odlijepila” na 38:30. Igokea je uspjela da održi korak i vrati se u egal. Pa ipak, stiče se utisak da su gosti u tom periodu imali “vjetar u leđa” i da su zahvaljujući nekoliko vrlo diskutabilnih sudijskih odluka na poluvrijeme otišli sa “plus pet” (42:47).

Drugo poluvrijeme bilo je triler. “Igosi” su brzo uhvatili priključak, igralo se koš za koš, a timovi su se smjenjivali u vođstvo. U takvim okolnostima bh. šampioni su bili smireniji, koncentrisaniji i zasluženo su slavili.

Najefikasniji u domaćem sastavu bio je Rajt, strijelac 22 poena. Kapiten Vuk Radivojević je dodao 18, a Marko Ljubičić 15 koševa. Budućnosti nije bilo dovoljno 25 pogodaka Nemanje Gordića.

Aleksandrovčani su u prvoj rundi regionalnog nadmetanja “tijesno” poraženi na gostovanju kod Olimpije (93:95). U trećem kolu Bajićevi izabranici idu na noge Cedeviti. Taj duel igra se u nedjelju, 8. oktobra (19 časova).