Prvenac Krupe: Milutinović „istopio“ Čelik

681

Fudbaleri Krupe pobijedili su danas Čelik sa 1:0 u utakmici petog kola Premijer lige BiH.

Domaći igrači su prilično teškom mukom došli do prvog trijumfa u novoj takmičarskoj sezoni, i to u obračunu sa dosta tvrdom i neugodnom ekipom iz Zenice.

Široki B. – Mladost DK (20)

Odluka je pala u 79. minutu kada je Zoran Milutnović pogodio sa 11 metara za veliku radost igrača i navijača tima iz Krupe na Vrbasu. Na ovaj način kaznili su rivala koji je u 60. minutu imao priliku da iz penala prvi dođe do rezultatske prednosti. Najstrožijoj kazni prethodio je prekršaj kapitena Aleksandra Vukotića u kaznenom prostoru nad Aldinom Šišićem. Međutim, pouzdani Aidin Mahmutović nije imao sreće, jer je umjesto mreže uzdrmao stativu već savladanog golmana Nevresa Fejzića.

Prvu kakvu-takvu priliku na utakmici imali su izabranici trenera Slobodana Starčevića. Bilo je to u 17. minutu kada je vezista Zoran Milutinović šutirao sa gotovo 30 metara, ali je lopta završila pored stative. Dva minuta kasnije uzvratili su gosti preko Germania Kouadija čiji je pokušaj osujetio golman Nevres Fejzić. Gotovo do 38. minuta se nije ništa ni dešavalo na stadionu u Krupi na Vrbasu. U tom minutu agilni Nusmir Fajić imao je koloslanu priliku da dovede svoj tim u vođstvo, ali je čuvar mreže Zeničana spriječio siguran pogodak.

I u drugom poluvremenu Krupa je više napadala, ali je postigla samo jedan pogodak, dovoljan za osvajanje cijelog plijena. Treba istaći da su se zasluženo radovali, jer su osim gola, izveli 11 kornera dok na drugoj strani gosti ni jedan što jasno pokazuje koje bio bolji u ovom okršaju.