Fudbal RS: Semberci se ne šale

738

Fudbaleri Zvijezde 09 zabilježili su novu pobjedu u šampionatu Republike Srpske.

Tim iz Semberije je pred svojim navijačima savladao Kozaru sa 2:0 i na taj način potvrdili da se ne šale i da su najozbiljniji kandidati za titulu i ulazak u Premijer ligu BiH.

Na prvi pogodak čekalo se do 18. minuta. Tada je poslije kornera nespretno reagovao fudbaler tima iz Gradiške Momir Zečević koji je matirao svog golmnana za radost domaćih igrača.

Na 2:0 povećao je Nermin Huseinbašić golom kojeg je dao u 53. minutu ovog zanimljivog susreta. Već tada je bilo riješeno pitanje pobjednika derbija drugog kola šampionata Republike Srpske koji je odigran u Etno selu Stanišići.

I drugi kandidat za šampionsku krunu, tim Rudar Prijedora takođe je došao do drugog trijumfa u sezoni.

Ovog puta su na domaćem terenu savladali Napredak iz Donjeg Šepka sa minimalnih 1:0, a pogodak odluke postigao je Ognjen Jaćimović u osmom minutu.

Prvi trijumf ostvarili su fudbaleri Slavije koji su u Istočnom Sarajevu deklasirali Željezničar iz Banjaluke sa 4:1.