Džumhur ostao bez finala

691

Damir Džumhur nije uspio da se plasira u finale ATP turnira u Los Kabosu pošto je u polufinalnom meču izgubio od Amerikanca Sema Kverija rezultatom 2:1 u setovima.

Kveri će se u finalu boriti s Australijancem Tanasijem Kokinakisom.

Džumhur je na otvaranju meča imao jednu priliku za brejk, koju nije iskoristio. U četvrtom gemu je bio u problemima, ali je uspio spasiti čak pet brejk lopti. U nastavku je zaigrao dosta bolje, pa je u sedmom gemu oduzeo servis Kveriju za vođstvo 4:3. Uslijedio je dobar servis, a onda i novi brejk za osvajanje prvog seta rezultatom 6:3 u gemovima poslije 32 minute igre.

Drugi set je počeo sigurnim servisom, a onda je propustio dvije šanse za brejk u drugom gemu. Servis je nažalost izgubio u sedmom gemu, kada je Kveri stekao prednost 4:3, a onda i uspješno servirao za 5:3. Amerikanac je napao servis bosanskohercegovačkog tenisera, imao je jednu set loptu, ali se Damir odbranio. Uslijedio je još teži zadatak, jer je Kveri servirao za osvajanje drugog seta. Amerikanac je bio uspješan te je izjednačio na 1:1 u setovima.

Treći set je loše počeo za Džumhura, jer mu je Kveri oduzeo servis i uspješno servirao za 2:0. U nastavku su oba tenisera držala svoje servise, a Damir nije uspio doći do šanse za brejk, pa je Amerikanac sačuvao prednost i osvajanjem trećeg seta izborio plasman u finale. Meč je trajao sat i 44 minute.

Kveri će u finalu igrati protiv Australca Tanasija Kokinakisa (454. ATP), koji je u polufinalu napravio iznenađenje izbacivši Čeha Tomaša Berdiha (14. ATP) pobjedom 2:1 u setovima.