Borac bolji od Crvene zvezde

801

Rukometaši Borca pobijedili su Crvenu zvezdu sa 27:26 u dramatičnom prijateljskom susretu koja je večeras odigran u Sportskoj dvorani dvorani “Borik”.

Gosti iz Beograda, aktuelni osvajači Kupa Srbije, u posljednjih devet sekundi imali su napad i veliku priliku do dođu barem do izjednačenja. Nisu u tome uspjeli, jer je Ivan Mošić pogriješio u predaji lopte te je na taj način domaći tim došao do zasluženog trijumfa.

Minut ćutanja

Prije početka utakmice između Borac i Crvene zvezde, minutom ćutanja odata je pošta Nenadu Kneževiću. Riječ je o nekadašnjem istaknutom saveznom rukometnom sudiju i dugogodišnjem sportskom radniku koji je jutros preminuo u Banjaluci.

Preokret u nastavku

Bila je ovo zanimljiva i do kraja neizvjesna utakmica između dva stara sportska rivala. Prijateljski meč bolje su otvorili Banjalučani koji su u 14. minutu vodili sa 10:5. Nakon toga minut odmora zatražio je trener Beograđana Nenad Peruničić i od tog momenta njegovi igrači su zaigrali mnogo bolje. Tako su već u 18. minutu došli do rezultatskog egala, 10:10, da bi osam minuta kasnije vodili su sa četiri gola razlike, 15:11. Domaći su potom malo „dodali gas“ te su na odmor otišli pri vođstvu „crveno-belih“ od 16:13.

U nastavku je prvo dva vezana gola dao Goran Daničić, da bi u 36. minutu Marko Đeraniđ pogodio za 16:16. Zvezda je povela sa 17:16, i poslije toga sve je bilo u znaku izabranika trenera Bojana Unčanina. U samom finišu vodili su sa 27:25, a kod 27:26 nije uspio Marko Komnenović da otkloni sve dileme po pitanju konačnog pobjednika. Na sreću po njega i njegove saigrače Ivan Mošić je prokockao posljednji napad Beograđana i na kraju je Borac stogao do planirane pobjede, 27:26.

Mijatović najefikasniji

RK-Borac-RK-Crvena-zvezda

Dobru partiju u redovima pobjedničkog tima pružio je sjajni Srđan Mijatović koji je postigao osam pogodaka. Dva manje dao je Goran Daničić, dok je golman Slađan Subotić sakupio osam uspješnih intervencija. Na drugoj stranu u prvom poluvremenu dobro je branio Aleksandar Pejčinović sa šest odbrana, a Ivan Mošić i Viktor Matičić postigli su po pet golova.

Na kraju treba reći da je u banjalučkom hramu sporta bila sjajna atmosfera, a da je na tribinama bilo prisutno preko 1 500 gledalaca.

Narednu provjeru igrači Borca imaju u subotu, 2. septembra. Njihov rival biće Hapoel Rišon iz Izraela, a duel se igra u Sportskoj dvorani „Borik“ sa početkom od 16 časova.