Kvalifikacije za Ligu šampiona: Grčka lekcija Partizanu

717

Fudbaleri Partizana poraženi su večeras u Beogradu od grčkog Olimpijakosa (3:1) u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Na ovaj način „crno-beli“ su znatno umanjili šanse za eventulani plasman u narednu fazu ovog eminetnog takmičenja. Teško je u ovom trenutku vjerovati da šampion Srbije može napraviti čudo u revanš susretu koji je na programu narednog utorka, 1. avgusta u Pireju.

Prvo poluvrijeme

Hladan tuš za domaće igrače i navijače uslijedio je gotovo na samom otvaranju utakmice. Igrao se šesti minut kada je na svom dijelu terena kiksao Luiz Everton, lopta je došla do Marka Marina koji je u kaznenom prostoru nesebično proigrao El Fardou Bena koji je pogodio bliži ugao nemoćnog Filipa Kljajića za 0:1. Minut kasnije mogli su „crno-beli“ do ekspresnog poravnanja rezultata. Leandre Tavamba je spustio loptu do Marka Jankovića, ali je ovaj šutirao daleko od lijeve stative golmana „crveno-belih“.

Revaš mečevi igraju se 1. avgusta

Ono što nisu uspjeli tada, uradili su u 10. minutu. Akciju je počeo malerozni Everton koji je odigrao do Uroša Đurđevića. Napadač Partizana je potom centrirao na desnu stranu prema agilnom Jankoviću. Uslijedila je njegova sjajna asistencija za Tavambu koji uz malo sreće pogađa mrežu Grka za 1:1.

Do odlaska na odmor šampion Srbije imao je aposlutnu dominaciju na terenu. Pokušavali su na sve načine izabranici trenera Miroslava Đukića da dođu do novog pogotka, ali nisu u tome uspjevali. Sve je ostalo smao na pokušajima, tako da gosti iz Grčke mogu biti zadovoljni što su u prvom poluvremenu primili samo jedan pogodak.

Drugo poluvrijeme

I u nastavku ovog okršaja prvi su zaprijetili gostujući fudbaleri. Ponovo je veći posla obavio raspoloženi Marin, a onda Sembu nije mogao da zaustavi ni Ćirković ni Ostojić, ali jeste Kljajić koji je spriječio da lopta završi iza njegovih leđa. Već u sljedećoj akciji bila je opasnost na drugoj strani kada je Janković proigrao Leonarda koji nije uspio da se upiše u strijelce.

Detalj sa utaimice u Beogradu

U 56. minutu ponovo se zatresla mreža Partizana i opet na dosta jeftin način. Ben je sjajno šutirao malo iskosa sa desne strane, Ostojić to nije mogao da izblokira i lopta je završila na pravom mjestu za 1:2. Poslije toga su domaći potpuno stali i nisu bili ni izbliza timu iz prvog poluvremena u kojem su bili kudikamo bolji od rivala.

Beograđani su se malo probudili u 73. minutu. Marko Janković je sa lijeve strane iz slobodnog udarca ubacio loptu u kazneni prostoru koju je glavom zahvatio Bojan Ostojić, ali je šutirao pored gola.

U nadoknadi vremena sve dileme po pitanju konačnog pobjednika, ali vjerovatno i putnika u narednu rundu kvalifikacija za Ligu šampiona otklonio je Emenike pogodivši za konačnih 3:1 za Olimpijakos.