Željezničar bolji od Krupe

860

Fudbaleri Krupe poraženi su od Željezničara sa 1:0 u prvoj test utakmici koja je odigrana na Kupresu.

Odlučujući trenutak u ovom prijateljskom susretu dogodio se u 10. minutu kada je napadač Sarajlija Ivan Lendrić bio precizan sa 11 metara.

Imao je sarajevski tim priliku u 36. minutu za povećanje prednosti. Zec je izašao sam ispred golmana Kutića, ali je šutirao pored gola. Tri minuta kasnije kombinovali su Lendrić i Zeba, ovaj drugi je uputio udarac kojeg je sjajno zaustavio čuvar mreže Krupe. Četiri minuta prije odlaska na odmor Koljić nije bio precizan iz „slobodnjaka“ te je tako propuštena dobra šansa za izjednačenje.

Oba rivala nešto slabije su odigrali drugo poluvrijeme. Najbolju priliku u ovom dijelu igre imao je Stefan Dabić koji nije imao ni dovoljno sreće da matira golmana Željezničara.
Narednu kontrolnu utakmicu fudbaleri Krupe imaće već u četvrtak, 23. juna kada će u Travniku odmjeriti snage sa Sarajevom.