Vječiti derbi u finalu kupa Srbije

701

Fudbaleri Partizana plasirali su se u finale Kupa Srbije, gdje će trofej braniti u “vječitom” derbiju protiv Crvene zvezde.

Crno-bijeli su u polufinalu eliminisali novosadsku Vojvodinu, minimalnom pobkedom u revanš meču u Beogradu.

Junak pred iznenađujućih 22 000 gledalaca u Humskoj opet je bio Uroš Đurđević, sjajnim pogotkom minut prije kraja prvog poluvremena.

Crno-bijeli će se 27. maja na stadionu “Karađorđe” boriti za peti trofej Kupa od osamostaljenja Srbije, a ukupno 14. u klupskoj istoriji.

Meč u Novom Sadu biće prvi “vječiti” derbi u finalu Kupa još od 2001. godine, kada su crno-bijeli savladali najvećeg rivala 1:0, golom Saše Ilića, koji je i dalje u timu.

Partizan je zasluženo nadigrao Vošu drugi put na svom terenu u posljednje dvije nedelje, kontrolisao je ritam meča od starta do kraja, konstantno pretivši gostima.

Vojvodinu je ubjedljivijeg poraza spasao golman Rockov, koji je odbranio nekoliko izglednih šuteva crno-bijelih, čiji su igrači imali i nekoliko promašaja iz zicer situacija.

U prvom poluvremenu najbolju priliku je propustio Janković, koji je bio sam na desetak metara od gola u 28. minutu, ali je šutirao pored stative.

U prvih 15 minuta drugog dijela Rockov je u dvije situacije sjajno reagovao, jednom kod šuta Đurđevića, a drugi put poslije udarca Mihajlovića iskosa sa lijeve strane.

Uslijedio je “prazan” hod u narednih desetak minuta, nakon čega crno-bijeli propuštaju još nekoliko solidnih šansi, najbolju Mihajlović koji je promašio prazan gol sa ivice kaznenog prostora 20 minuta prije kraja.

U međuvremenu, Vojvodina je zapretila konkretno samo jednom, udarcem Vukasovića sa 25 metara, ali je Stevanović dobro intervenisao uprkos “žabici”.

Novosađani su tražili put ka izjednačenju, ali nisu uspjeli da do isteka 94. minuta opasno ugroze gol Partizana.